Przenieś sie do świata mitologii greckiej – recenzja gry „God of War” (PC)

God of War to znana już od wielu lat fanom konsol od sony seria, która skupia się na opowiadaniu historii, jakie przeżywa główny bohater Kratos. Po kilku udanych grach osadzonych w mitologi greckiej twórcy postanowili opowiedzieć nam historię Kratosa, który wyrusza w podróż po krainach z mitologii nordyckiej.

Po ogromnym sukcesie, jaki gra odniosła na konsolach PlayStation, zawitała również na komputerach osobistych. W tej recenzji postaramy się zwrócić uwagę na najważniejsze kwestie związane z grą God of War na PC.

Fabuła God of War

God of War zawsze stara się w ciekawy sposób zaadaptować znane nam wszystkim dobrze mity na swój sposób. Również i najnowsza cześć cyklu sprawnie stara się lawirować pomiędzy nordyckimi opowiadaniami..

W trakcie niesamowitej podróży z Kratosem przychodzi nam poznać wiele znanych postaci oraz krain, które dobrze znane są wszystkim zaznajomionym z mitologią nordycką. Wszystko to zostało dodatkowo przez twórców splecione sprawnie wątkami fabularnymi, które dzieją się wokół głównego bohatera. Wszystko to połączone ze sobą sprawia, że gracze dostają skondensowaną i ciekawą dawkę mitologii nordyckiej, która jest podana w bardzo przystępny sposób.

Technikalia w God of War

Teraz warto wspomnieć nieco o samych technikaliach gry, ponieważ również mogą one robić wrażenie. Gra nawet kilka lat po swojej pierwotnej premierze na konsolach nadal potrafi zrobić niesamowite, graficzne wrażenie. Wersja na PC charakteryzuje się jeszcze bardziej podkręconą grafiką, która wykorzystuje najnowsze technologie. Gra jest bardzo dobrze zoptymalizowana, dzięki czemu chodzi płynnie nawet na średniej klasy komputerach. Czasem dochodzi do sytuacji, w której pojawia się jakiś błąd, jednak nie powinien być problematyczny.

Na sam koniec warto również wspomnieć o sterowaniu, które zostało bardzo sprytnie zaadaptowane do komputerów osobistych, dzięki czemu gracze mogą wygodnie i precyzyjnie sterować swoją postacią podczas rozgrywki.

 

One thought on “Przenieś sie do świata mitologii greckiej – recenzja gry „God of War” (PC)

Dodaj komentarz