Jak wybrać słuchawki dla graczy?

Dla fanatyków gier komputerowych słuchawki to niemalże podstawowy sprzęt. Ich zakup jest jednak dość skomplikowany i nieintuicyjny. Jakie słuchawki dla graczy będą bardziej optymalne- przewodowe czy bezprzewodowe? Jakie parametry mają szczególne znaczenie? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w tym wpisie!

Przewodowe czy bezprzewodowe słuchawki dla graczy?

Do wyboru mamy słuchawki przewodowe i bezprzewodowe. Te pierwsze posiadają złącze USB bądź jack 3,5 cm. Charakteryzują się wysoką jakością, jednocześnie wyposażone są w swój układ audio. W praktyce oznacza to, że mogą być użytkowane w komputerach, które nie posiadają karty dźwiękowej. W wielu przypadkach oferują przestrzenny dźwięk, co urozmaica rozgrywkę.

Jeśli chodzi o słuchawki bezprzewodowe, to działają dzięki falom radiowym bądź Bluetooth. W praktyce to pierwsze rozwiązanie jest znacznie rzadziej spotykane, ze względu na mniej satysfakcjonującą jakość dźwięku. Takie modele są komfortowe, bowiem nie musimy zwracać uwagi na przewody.

Jakie parametry mają szczególne znaczenie przy wyborze słuchawek dla graczy?

Wybierając tego typu sprzęt dla graczy warto skupić się na kilku parametrach. Jednym z nich jest pasmo przenoszenia, czyli częstotliwość dźwięku, którą podaje się w hercach. Niemniej istotne są tzw. zniekształcenia harmoniczne. Nie powinny przekraczać wartości 0,5%. Dla graczy znaczenie ma również waga- w ciężkich modelach możliwe jest odczuwanie dyskomfortu. Specjaliści zwracają uwagę również na poziom natężenia dźwięku. Większość egzemplarzy oferuje wartość w okolicach 100 dB. Godny uwagi jest zintegrowany mikrofon, który ułatwia komunikację w grach online.

One thought on “Jak wybrać słuchawki dla graczy?

Dodaj komentarz