Jak wybrać dobrą klawiaturę dla gracza?

Klawiatura wraz z myszką komputerową to para niezastąpionych narzędzi każdego gracza. Na rynku mamy obecnie wiele rodzajów klawiatur – od zwykłych membranowych po świecące w wielu kolorach klawiatury mechaniczne. Niewprawiona osoba może mieć problem z wyborem najlepszego dla siebie produktu. Postaramy się zwięźle opisać różnice między nimi.

Klawiatura membranowa dla graczy

Niewątpliwą zaletą klawiatur membranowych jest ich cena. Są one, w porównaniu do klawiatur mechanicznych, o wiele tańsze. Dodatkowo mogą one być cichsze podczas użytkowania.

Niestety, ze względu na ich budowę będą one mniej wytrzymałe. Taka klawiatura będzie idealna dla tzw. „niedzielnego gracza” – osoby, która lubi pograć raz na jakiś czas i nie potrzebuje wysokiej jakości sprzętu komputerowego, aby dobrze się bawić. Wśród klawiatur membranowych znajdziemy modele klasyczne oraz modele z podświetleniem RGB, które na pewno będą się świetnie komponować na stanowisku komputerowym gracza.

Mechaniczna klawiatura dla graczy

Takie klawiatury ze względu na dość skomplikowaną budowę są droższe od klawiatur membranowych. Są za to dużo bardziej wytrzymałe i czułe. W zależności od użytych przełączników w klawiaturze może ona wydawać charakterystyczny głośny „klik” lub być bardzo cicha.

Klawiatury mechaniczne na pewno zostaną docenione przez zaawansowanych, bardziej profesjonalnych graczy, dla których sprzęt, którego używają, ma ogromne znaczenie. Tutaj tak samo, jak w przypadku klawiatur membranowych, możemy spotkać modele klasyczne, oraz modele z podświetleniem RGB. Takie podświetlenie może być sterowane komputerowo i tworzyć różne iluminacje świetlne, co nadaje jeszcze większego charakteru stanowisku gracza.

Na rynku peryferii komputerowych mamy do wyboru dwa główne rodzaje klawiatur – membranowe i mechaniczne. Różnią się one głównie ceną i wytrzymałością. To, jakiej klawiatury będziemy potrzebować, zależy od naszego budżetu i zaangażowania w granie, gdyż nie każdy gracz potrzebuje sprzętu z najwyższej półki.

Warto przed zakupem zastanowić się, jaki rodzaj będzie dla nas najlepszy.